امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

یک هکتار از زمین‌های حاشیه رودخانه جاجرود درختکاری شد

پردیس – ابتکارآنلاین: شهردار سعید آبادِ جاجرود گفت: به مناسبت هفته درختکاری و منابع طبیعی ۲۰۰ اصله نهال مزین به نام شهدا در یک هکتار زمین در حاشیه رودخانه جاجرود کاشته شد.
کد خبر: 7894
زمان انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰ بعد از ظهر -
119 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محسن بخشنده روز سه شنبه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به خبرنگاران گفت: شهرداری در راستای وظایفی که در بحث توسعه و ترویج فضای سبز دارد امروز اقدام به غرس ۲۰۰ اصله نهال غیر مثمر از نوع زبان گنجشک کرده است.

وی با اشاره به ضرورت توسعه فضای سبز در شهر سعید آبادِ جاجرود اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال آینده کاشت یک هزار نهال در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: آیین کاشت نهال با حضور مسئولان شهرستانی، تشکل های محیط زیستی در شهر سعید آباد برگزار شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر فضای سبز شهر سعید آباد کم است ، قصدداریم فضای سبز را در این شهر توسعه بدهیم وپس از بازنگری طرح هادی می توانیم اراضی مناسبی را به این فضا اختصاص بدهیم.

بخشنده از ساماندهی حاشیه رودخانه جاجرود خبر داد و گفت: نبود حائل رودخانه و جدول در گذشته باعث شده بود که نخاله های ساختمانی در حریم رودخانه تخلیه شود و مشکلات زیادی را ایجاد کند.

توزیع ۵ هزار اصله نهال

شهردار بومهن گفت: به مناسبت نیمه شعبان و هفته درختکاری و منابع طبیعی پنج هزار اصله نهال به شهروندان اهدا می شود.

مجتبی رضا زاده با بیان اینکه کاشت نهال نیاز مادی و معنوی ما برای امروز و آیندگان برای حفظ محیط زیست است، اظهار داشت: شهروندان از کاشت نهال ها کلیپ های کوتاه برای ما ارسال کنند تا در فرصت مناسب از اقدام ارزشمند آنها در کاشت نهال توسط شهرداری تقدیر شود.

وی با اشاره به محل های توزیع نهال رایگان، خاطرنشان کرد: شهروندان برای دریافت نهال به بوستانهای برکت، شقایق، جهاد و دانشجو مراجعه کنند.

شهردار بومهن ادامه داد: در شهر بستر مناسبی برای ایجاد فضای سبز داریم و با توجه به نزدیک شدن به نوروز ۱۰ هزار سبد گل توسط همکاران خدمات شهری و فضای سبز برای زیبا سازی شهر کاشته می شود تا شهروندان ومسافران راهی استانهای شمالی که از بومهن گذر می کنند حظ بصری داشته باشند.

رضا زاده افزود: با توجه به کمبود منابع آبی، نهال هایی که مصرف آب کمتری دارند انتخاب شدند ، نهالهایی مانند کاج نقره ای و زیتون که با آب کم رشد می کنند و بهره وری خوبی درسرسبزی فضا دارند.

وی از ایجاد اکو پارک در شهر بومهن خبرداد و اظهار داشت: زمینی به مساحت ۵۵ هکتار برای ساخت اکو پارک از وزارت راه و شهر سازی تحویل گرفتیم که برای سال ۱۴۰۲ این طرح اجرایی می شود.

رویداد مد و حجاب اسلامی ریحانه در پردیس افتتاح شد

با هدف تقویت فرهنگ ایرانی- اسلامی رویداد مد و حجاب اسلامی درشهر ستان پردیس افتتاح شد.

این رویداد با هدف نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب و حمایت از محصولات ایرانی و کارآفرینان این حوزه در یک مجموعه تجاری –ورزشی افتتاح شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان پردیس در حاشیه افتتاح این رویداد به خبرنگاران گفت: برنامه های متعددی در قرارگاه ترویج عفاف و حجاب پیش بینی شده که در سطح شهرستان برای گروه‌های سنی و اقشار مختلف اجرا می شود.

رضا کریمی صالح ادامه داد: یکی از راه‌های ترویج خوب فرهنگ ایرانی و اسلامی و سبک زندگی ایرانی و اسلامی وجود فضاهایی برای عرضه محصولات ایرانی اسلامی و عفاف و حجاب است وی ادامه داد: در این رویداد تعدادی از تولید کنندگانی که در حوزه عفاف و حجاب فعال هستند ، حضور دارند و محصولات خود را ارائه می کنند.

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار افزود: برای حمایت از تولید کنندگان تلاش می کنیم که در برخی نقاط از نقاط شهرستان پردیس مکان های ثابتی را برای عرضه محصولات عفاف و حجاب عرضه تامین کنیم.

کریمی صالح ادامه داد: در این رویداد بیش از ۳۰ عرضه کننده محصولات عفاف و حجاب و محصولات خانگی صنایع دستی در حال ارایه محصولات خود هستندو برای حمایت از تولید کنندگان غرفه ها با حداقل قیمت در حد رایگان در اختیار تولید کنندگان قرار گرفته تا محصولات را با قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرارگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این نمایشگاه انواع پوشش های اسلامی و منسوجات مرتبط مدت سه روز به شهروندان ارائه خواهد شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *