امروز سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی اردبیل خبر داد؛

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

اردبیل – ابتکارآنلاین: رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل گفت: کودک ۲ ساله‌ای با گذاشتن ترقه در دهان خود آسیبی جدی دید و با خطری جدی روبه‌رو شد.
کد خبر: 8138
زمان انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰ بعد از ظهر -
101 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر – سعید مهری اظهار کرد: متأسفانه عصر سه‌شنبه از یکی از شهرستان‌های استان اردبیل گزارش رسیده که کودکی ۲ ساله با گذشتن ترقه در دهان خود با آسیبی جدی و وسیع روبه‌رو شده که در حال انتقال این مصدوم به بیمارستان هستیم.

وی به آغاز مصدومیت‌های ناشی از بی‌احتیاطی در چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: در حالی که هنوز آئین‌های چهارشنبه‌سوری آغاز نشده، ۱۶ نفر در اردبیل دچار مصدومیت شدند که عمده آسیب‌ها از محل چشم و دست است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل از آماده‌باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در همه مناطق استان خبر داد و افزود: تا پاسی از شب همکاران ما تلاش خواهند کرد تا آسیب‌دیدگان احتمالی و مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را به بیمارستان منتقل کنند.

مهری تصریح کرد: خانواده‌ها باید مراقبت بیشتری را از فرزندانشان انجام دهند تا در این حوادث ناگوار گرفتار نشده و با خطرات جدی روبه‌رو نشوند.

وی به تشدید فضای ترقه‌بازی و انفجار در مناطق مختلف اشاره کرد و ادامه داد: به جای حرکات خطرآفرین، شایسته است خانواده‌ها در کنار هم آداب و رسوم گذشته خود را که شادی و مسرت همراه با سلامتی را به همراه داشت، ترویج پیدا کرده و خانواده‌ها در کنار همدیگر شرایط سالم و مطلوبی را طی کنند.

مهری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۲۵ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شده بودند که امسال نیز تاکنون این حوادث ناگوار ۱۷ نفر مصدوم به همراه داشته است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان اردبیل اضافه کرد: علاوه بر اورژانس، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی و سایر گروه‌های امدادی نیز در صحنه حضور دارند تا به حادثه‌دیدگان احتمالی تا آخر شب رسیدگی کرده و آنها را به بیمارستان منتقل کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *