امروز شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

مدارس مشهد به دلیل اسکان زائران از امروز مجازی می‌شوند

مشهد ـ ابتکارآنلاین: رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تمام مدارس هفت گانه مشهد و ناحیه تبادکان از امروز به دلیل مهیا شدن برای اسکان زائران غیرحضوری می‌شود.
کد خبر: 8156
زمان انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵ قبل از ظهر -
166 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- حسین محمدزاده اظهار کرد: تمام مدارس هفت گانه مشهد و ناحیه تبادکان از امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه لغایت ۲۸ اسفند ماه به دلیل مهیا شدن برای اسکان زائران به صورت غیرحضوری و در بستر شاد برگزار می‌شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: تعداد ۸۹۰ مدرسه در مشهد با ۹۰۰۰ کلاس درس برای اسکان زائران اختصاص یافته و آمادگی کامل جهت استقبال از مسافران نوروزی را دارند.

وی با اشاره به اینکه کلیه فعالیت‌های آموزشی شامل مراکز دولتی و غیر دولتی در بستر شاد به صورت مجازی انجام می‌شود، افزود: باتوجه به مراجعه مسافران و زائران در ایام نوروز به مشهد تمام مدارس هفت گانه مشهد و ناحیه تبادکان از امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه لغایت ۲۸ اسفند ماه به دلیل محیا شدن برای اسکان زائران به صورت غیرحضوری برگزار می‌شوند.

محمدزاده بیان کرد: مدارس در تمام نواحی مشهد آماده پذیرایی و اسکان زائران نوروزی هستند، اما با توجه به اینکه مدارس نزدیک حرم مورد تقاضای بیشتر قرار دارد ابتدا از مدارس سمت حرم طرح اسکان آغاز و با توجه به تفاضای زائران از بقیه مدارس نواحی دیگر نیز استفاده می‌شود.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعلام این خبر که زائران و مسافران می‌توانند برای رزرو مدارس به صورت اینترنتی در سامانه eskan.medu.ir ثبت نام کنند، گفت: مدارس ویژه در گروه‌های الف، ب و ج با توجه به امکاناتی که دارند برای اسکان مسافران نوروزی در مشهد ساماندهی شده‌اند. همچنین پنج سالن ورزشی برای این امر در نظر گرفته شده است.

وی مطرح کرد: اسکان زائران و مسافران نوروزی در مدارس مشهد از ۲۵ اسفندماه انجام می‌شود. در صورتی که مسافر بیشتری از آنچه پیش‌بینی شده به مشهد مراجعه کند و نیاز به اسکان باشد آمار مدارس امکان افزایش تا ۱۰ درصد را دارد.

محمدزاده اظهار کرد: علاوه بر مدارس نواحی مشهد و ناحیه تبادکان، ۴۸ پایگاه پذیرش اولیه زائر هم در سطح شهر پیش‌بینی شده و آماده ارائه خدمات هستند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از آمادگی ۳۰۰۰ نفر از فرهنگیان در حوزه‌های ستادی، اجرایی، مدیران و سرایه داران برای میزبانی از زائران در ایام نوروز خبر داد و گفت: این گروه در قالب خادمان فرهنگی کار میزبانی از زائران را انجام می‌دهند. همچنین در ۸ پایگاه شبانه روزی در سطح شهر مشهد کار پذیرش از زائران و اسکان را بر عهده دارند.

وی خاطرنشان کرد: در ۲ ورودی شهر مشهد از سمت قوچان و نیشابور ایستگاه‌های راهنمای زائر برای پاسخگویی به سوالات مسافران و راهنمایی آنها جانمایی شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید