امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

تخصیص بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی

ارومیه – آبرومند: استاندار آذربایجان غربی گفت: میزان اعتبار عمرانی مصوب سفر رییس جمهور به استان ۱۹ هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان بود که از این میزان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
کد خبر: 8396
زمان انتشار: ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸ بعد از ظهر -
110 بازدید

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت طرح های سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی افزود: در این سفر، ۱۷۶ مصوبه عمرانی به تصویب رسید که ۲۷ مصوبه انجام‌شده و ۱۲۹ مورد از آنها را در حال اجرا داریم.

وی اظهار کرد: سامانه انتقال آب از سد کانی سیب، بیمارستان راثی شاهین دژ، گازرسانی به ۶۲ روستا، احداث ۲۵۰ کلاس درس و اجرای ۹۰ طرح هادی از جمله طرح هایی است که اجرایی شده است.

وی همچنین از تخصیص ۷۷ درصدی اعتبار عمرانی سال ۱۴۰۱ آذربایجان غربی خبر داد و اضافه کرد: از سه هزار و ۳۹۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب در سال گذشته، ۲ هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: اتمام طرح های نیمه تمام با استفاده از ظرفیت های اعتباری مختلف از جمله مهمترین برنامه های ما در سال جدید است که با تلاش همه دستگاه ها در این حوزه می توان موفقیت های زیادی کسب کرد.

معتمدیان با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی گفت: در سال جاری اتمام این طرح‌ها اولویت و جهت گیری‌ اساسی مدیران اجرایی این استان است.

وی اضافه کرد: اولویت امسال ما هم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و اجرای پروژه‌های جدید ملی است تا برای سال‌های آینده ریل گذاری لازم صورت گیرد.

معتمدیان ادامه داد: هنر دستگاه‌های اجرایی این است که برای استفاده از اعتبارات ملی از مدیران فرادستی و وزارتخانه‌ها، برنامه داشته باشند تا بتوانیم به سرعت طرح‌ها را به سرانجام برسانیم.

استاندار آذربایجان‌غربی: امسال تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی اولویت است

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انجام سفرهای شهرستانی در راستای حل مشکلات مناطق مختلف استان افزود: در این سفرها طرح‌های عمرانی برای توسعه هر شهرستان در نظر گرفته شد که برکات زیادی نیز همراه داشته است.

معتمدیان با بیان اینکه باید به سمت تکمیل طرح‌های مهمی نظیر راه آهن مراغه – ارومیه و آزادراه ارومیه – تبریز حرکت کنیم، گفت: با به نتیجه رسیدن این طرح‌ها می‌توان در ارتقای شاخص‌های بخش تولید و بهبود معیشت مردم بسیار اثرگذار بود.

وی بر توجه ویژه به رفع عقب ماندگی‌ها تاکید کرد و یادآور شد: برای این حوزه به کار ویژه‌ای نیاز داریم تا بتوانیم به سرعت در این مسیر گام برداریم.

به گزارش ایرنا، در این جلسه مدیران حوزه‌های مرتبط گزارشی از میزان پیشرفت طرح‌های عمرانی زیر مجموعه خود ارائه کردند.

آیت الله رییسی، رییس جمهور کشورمان به همراه اعضای کابینه دولت سیزدهم روز ۳۰ اردیبهشت سال گذشته به آذربایجان غربی سفر کردند؛ در این سفر حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اقتصادی برای استان به تصویب رسید.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *