امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

شاخص تولید انرژی در نیروگاه برق ری ۵ درصدی افزایش یافت

ری – ابتکارآنلاین: مدیرعامل نیروگاه برق ری اعلام کرد: در سال گذشته واحدهای ۲۱ گانه تولید انرژی این نیروگاه گازی، پنج درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش تولید برق داشتند.
کد خبر: 8404
زمان انتشار: ۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹ بعد از ظهر -
16 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حمید بادرستانی روز چهارشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: در سال ۱۴۰۱، تولید بیش از ۲ میلیارد و ۳۲۱ میلیون کیلو وات ساعت انرژی و افزایش پنج درصدی تولید نسبت به زمان مشابه در سال ۱۴۰۰ در این نیروگاه را شاهد بودیم. ضمن این که از این میزان تولید حدود دو میلیارد و ۳۰۸ میلیون کیلو وات ساعت به صورت خالص در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار گرفت.

وی با اشاره به این نکته که بازدید و تعمیرات واحدهای این نیروگاه به پایان رسیده است، افزود: تعداد ۲۱ واحد گازی نیروگاه ری در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ مورد تعمیر و بازدید قرار گرفت، و آمادگی نسبتا مطلوبی در جهت تولید برق پایدار در تابستان امسال را دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: نیروگاه ری با استفاده از توان متخصصین پرتلاش و جهادگر خود توانسته است با وجود تعمیرات ۲۱ واحد تولید انرژی که به لحاظ تعداد و زمان، رکوردی بی سابقه محسوب می شود، از ظرفیت واحدهای خود در سال گذشته برای تولید انرژی بطور مطلوبی استفاده کرد.

نیروگاه گازی ری در زمینی به مساحت ۵۲ و نیم هکتار در هفت کیلومتری مرکز شهرستان ری در نزدیکی پالایشگاه تهران قرار دارد.

این نیروگاه دارای ۲۱ واحد توربین گازی به ظرفیت اسمی ۸۰۰ مگاوات است که تولید برق آن بنا به فصول سرد و گرم سال متغیر است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید