امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

قضات استان ‌مانند شهید بهشتی منش تحلیلی داشته باشند

یزد – ابتکارآنلاین: امام جمعه یزد گفت: شهید بهشتی فردی متفکر و محقق بود و قضات استان نیز باید با الگوگیری از ایشان منش تفکری و تحلیلی داشته باشند.
کد خبر: 10100
زمان انتشار: ۴ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲ بعد از ظهر -
59 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- آیت‌الله محمدرضا ناصری، صبح یکشنبه در نشست شورای قضایی استان یزد با اشاره به هفته قوه قضائیه اظهار کرد: شهید بهشتی فردی منظم و وقت‌شناس، مردم‌دار و دیندار بود که در زمان حیات خود به ملت ایران عشق می‌ورزید و به دنبال تحقق حقوق آنها بود.

وی افزود: شهید بهشتی فردی تحلیلگر و محقق بود که ساعت‌ها به مطالعه و تحقیق نسبت به موضوعات مختلف می‌پرداخت.

امام جمعه یزد با بیان اینکه شهید بهشتی الگوی بزرگ قضات کشور و استان است، گفت: باید همانند این شهید بزرگوار تفکر در موضوعات مختلف را در زندگی خود جای دهیم.

وی ادامه داد: مدیریت‌ها در کشور باید مدیریت تحقیقی و کارگشا باشد نه تنها مدیریت حفظی که توانایی حل مسئله را نداشته باشد.

ناصری با اشاره به ویژگی قاضی خوب بیان کرد: یک قاضی خوب باید در هنگام مواجه با پرونده سخت و سنگین، راه‌حل‌هایی که در پس آن اندیشه و تفکر باشد ارائه دهد.

وی ادامه داد: اهمیت تفکر در زندگی و مشکلات آنقدر زیاد است که دشمن تلاش دارد در جنگ نرم نسل جدید را به مسیری حرکت دهد که هویت و تفکر پوشالی غرب را به آن‌ها تحمیل کند.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت بلند همتی در مسیر زندگی عنوان کرد: همت بلند، تقویت ذهن در زمینه ارائه راهکار و گره‌گشایی و استقلال در رای و نظر سه مورد مهم است که باعث پیشرفت در زندگی شخصی و اجتماعی هر فرد می‌شود.

غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد نیز در این دیدار با اشاره به اغاز هفته قوه قضائیه اظهار کرد: شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای‌ایشان و از بزرگان انقلاب به دست منافقین کوردل به عنوان هفته قوه قضاییه نام‌گذاری شد.

وی با بیان اینکه هفته قوه قضاییه فرصتی برای تبیین دستاوردها است، گفت: شهید بهشتی در اوج دوران تهدید و ترور بین مردم رفته و تلاش می‌کرد تا از نزدیک مشکلات مردم را حل و فصل کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *