امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

هنرستان ۱۲ کلاسه خیرساز در بهارستان به بهره‌برداری رسید

بهارستان - آبرومند: هنرستان ۱۲ کلاسه خیّرساز دکتر سعادت با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، مدیران کل نوسازی مدارس استانهای کشور، خیّر مدرسه ساز و جمعی از مسئولان امروز در نسیم شهر بهارستان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: 14565
زمان انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۷ بعد از ظهر -
23 بازدید

به گزارش خبرنگار آبرومند – این هنرستان که با مشارکت دکتر سعید سعادت خیّر نیک اندیش و اعتبارات دولتی در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع مترمربع و زیربنای یکهزار و ۶۱۱ مترمربع ، ۱۲ کلاس درس، هفت اتاق اداری، ۲ آزمایشگاه و کارگاه به بهره برداری رسید.

فرماندار بهارستان در آیین افتتاح این هنرستان با بیان اینکه این شهرستان از قطب های تولید کیف، کفش و درود گری و تولید مبلمان بوده و آماده جذب فارغ التحصیلان فنی می باشد، بهره برداری از هنرستان ها، نقش بسزایی در تربیت نیروی متخصص آماده به کار دارد.

عبدالله نوحی در این مراسم ضمن تشریح وضعیت جمعیتی و زیرساختی شهرستان اظهار داشت: با توجه به مهاجرپذیری این شهرستان بویژه در دهه های گذشته، زیرساختها و سرانه ها متناسب با رشد جمعیت افزایش پیدا نکرده بود و در اکثر حوزه ها، کمبودهای قابل ملاحظه ای وجود داشت.

این مسئول ادامه داد: با توجه با نگاه ویژه رئیس جمهور به مناطق کم برخوردار و حضور دوباره ایشان در کمتر از ۱۰ ماه در شهرستان و تصمیمات خوبی که در همه عرصه ها به تصویب رسید، شاهد رشد و ارتقاء سرانه ها و نزدیکی به استانداردها هستیم.

وی افزود: یکی از این مصوبات احداث ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه در شهرستان بود که از زمان خشت گذاری در ۳۱ اردیبهشت با حضور فخاری استاندار تهران، در کمتر از ۱۲۰ روز، یکی از این مدارس به بهره برداری رسید و زنگ مهر با حضور رئیس جمهور در آن مدرسه نواخته شد و مابقی آنها در سال تحصیلی جاری به بهره برداری خواهد رسید.

نوحی یکی از ویژگی های برجسته این نوع مدارس را که برای اولین بار در کشور اجرا می شود را صنعتی سازی آنها برشمرد و خاطرنشان کرد: پیش ساخته بودن سازه این مدارس باعث تسریع در اجرا می شود و با توجه به نوع ساخت، از استحکام بالایی نیز برخوردار است.

فرماندار بهارستان یادآور شد: پیش از این نیز ۲ هنرستان خیّرساز به نامهای شادروان امیررضا توسلی و کریمی زندی در سال تحصیلی در شهر گلستان این شهرستان به بهره برداری رسیده بودند تا شاهد افزایش چشمگیر سرانه های آموزشی در شهرستان بهارستان باشیم.

همزمان با تکمیل کلیه مدارس مصوب سفر رئیس جمهور در شهرستان بهارستان که به صورت صنعتی سازی انجام می شود، مدیران کل نوسازی استانهای سراسر کشور با حضور در شهرستان بهارستان از روند احداث و تکمیل این مدارس بازدید کردند.

بهارستان با جمعیت بیش از ۷۵۰ هزار نفر و ۲ بخش بوستان و گلستان در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرستانهای پر تراکم به لحاظ جمعیتی با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *