امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

جبهه مقاومت امنیت را از رژیم صهیونسیتی سلب کرد

زاهدان - ابتکارآنلاین: نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: جبهه مقاومت با موشک باران شهرهای رژیم صهیونسیتی، امنیت را از آنها سلب کرد.
کد خبر: 14593
زمان انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵ بعد از ظهر -
72 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر – آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان، افزود: در این ایام همچنان شاهد حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مظلوم فلسطین هستیم اما جامعه جهانی اقدام عملی برای جلوگیری از این حملات وحشیانه انجام نداده اند اما مردم جوامع مختلف نیز با تجمعات و راهپیمایی و غیره با مردم این کشور مسلمان ابراز همدردی کرده‌اند اما دولت‌ها در این جهت اقدام عملی صورت نداده‌اند.

وی ادامه داد: جبهه مقاومت فلسطین با حمله برق‌آسایی که داشت، ضربه کاری به رژیم صهیونیستی وارد کرد و حیثیت و اعتبار نظامی و اطلاعاتی او را بر باد داد و اکنون نیز با مقاومت مظلومانه و دلیرانه خود، باز هم حیثیت و اعتبار رژیم صهیونیستی را بر باد داده و باطن وحشی، خون خوار و غیر انسانی این دولت غاصب را به جهانیان نشان داده است.

محامی ادامه داد: مقاومت فلسطین در این اقدام، دستاوردهای متعددی داشت به گونه‌ای که ضربه سهمگینی به ارتش اسرائیل وارد کرد، جمع زیادی از آن‌ها را کشت و عده زیادی از شهرک نشینان را به اسارت گرفت و توانست بسیاری از تجهیزات نظامی آن‌ها را از بین ببرد و مقدار زیادی از سلاح را به غنیمت ببرد و توانست به برخی مقرهای موساد وارد شود و بسیاری از اسناد محرمانه و تجهیزات مخابراتی آن‌ها را با خود ببرد و بسیاری از دستگاه‌ها و رادارهای آن‌ها را از بین برد و با این کار ضعف اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی را به دنیا نشان داد و رژیم صهیونیستی نتوانست به این عملیات پی ببرد و مانع این اقدام شود.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: این اقدام جبهه مقاومت، مسئله فلسطین را در صدر اخبار جهانی قرار داد و دل‌های مردم را متوجه مظلومیت مردم فلسطین کرد و نفاق برخی از دولت‌های عربی و غیر عربی و مراکز مدعی حقوق بشر را نشان داد که چگونه در این جهت سکوت کرده‌اند و اقدامی برای دفاع از حقوق بشر انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با یک سیاست دوگانه مواجه هستیم اینکه به ادعای حقوق بشر در بسیاری از کشورها، آشوب ایجاد می‌کنند اما در برابر این نسل کشی که در برابر دیدگان همه صورت می‌گیرد، هیچ اقدامی نمی‌شود و حتی به گونه‌ای است که برخی علیه اسرائیل شعار می‌دهند اما باز هم به او کمک می‌کنند و حداقل راه رسیدن آذوقه و سوخت را به آنان، نمی‌بندند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: این اقدام گروه مقاومت سبب شد روند عادی سازی روابط دولت‌های به ظاهر اسلامی با دولت غاصب اسرائیل متوقف شود و فضای کنونی به گونه‌ای نیست که دولت‌ها بتوانند به دنبال برقراری رابطه با اسرائیل باشند.

وی افزود: مقاومت، با موشک باران شهرهای رژیم صهیونیستی امنیت را از آنها سلب کرد چنانچه که آنها بیش از هفتاد سال امنیت را از مردم فلسطین سلب کرده بودند که کاری بزرگ بود و دستاوردهای بزرگی داشتند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: چهارشنبه ۲۴ آبان روز بزرگداشت مرحوم علامه طباطبایی و نیز روز کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار نامگذاری شده و این مرد بزرگ دوران معاصر عمرش را در تحصیل علم، تهذیب نفس و آموزش و تربیت صرف کرد و مردان بزرگی از جمله شهید مطهری، مرحوم علامه حسن زاده عاملی و آیت‌الله العظمی جوادی عاملی را تربیت کرد و تألیفات متعددی هم دارد از جمله تفسیر شریف المیزان است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: کتاب یار مهربان، گنج به جا مانده از گذشتگان و میراث ارزشمند ماندگار است و خواندن کتاب‌های مفید منجر به رشد علم، عقلانیت و فکر مردم جامعه خواهد شد.

وی اذعان کرد: متأسفانه وسایل ارتباط جمعی و برنامه‌های رایانه‌ای سبب سرگرمی مردم به خصوص نسل جوان شده و سرانه کتابخوانی در جامعه بسیار کم شده و باید سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم تا یک نسل کتاب‌خوان، فرهیخته و با بصیرت داشته باشیم.

محامی اضافه کرد: خوشبختانه پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی استان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و ۲۵ محرم سالروز قیام تاریخی مردم سیستان به خونخواهی امام حسین (ع) در تقویم رسمی ایران ثبت شد که جای تقدیر دارد و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و افتخارات مردم ما در سیستان و بلوچستان در تقویم رسمی ایران ثبت شود و از این اقدام صورت گرفته سپاسگزار هستیم.

امام جمعه زاهدان با اشاره به دیدار مردم استان با مقام معظم رهبری در بیستم شهریورماه امسال، گفت: مقام معظم رهبری در این جلسه فرموند: «در هنگام تحولات جهانی دولت‌ها باید هوشیار باشند و گرنه ضربه می‌خورند» و در ادامه حدیثی از امام علی (ع) را نقل کردند: «رمَنْ نَامَ لَمْ یُنَمْ عَنْهُ» اگر کسی در میدان جنگ بخوابد دشمن نمی‌خوابد و از خواب غفلت او استفاده کرده و ضربه می‌زند.

محامی گفت: مقام معظم رهبری به بیان دو مثال پرداختند ابتدا قرن هجدهم و استعمار انگلیس در مرکز و شرق آسیا که باعث شد تا ۲۰۰ سال دچار عقب ماندگی شوند و مثال دوم نیز پس از جنگ جهانی اول و دوم که غفلت مردم و دولت‌های غرب آسیا سبب گرفتاری به استعمار انگلیس و آمریکا و عقب افتادگی ۱۰۰ ساله شد.

امام جمعه زاهدان گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اکنون در آستانه تحول هستیم و یا تحول شروع شده و باید هوشیار باشیم و نشانه این تحول ابتدا افول قدرت‌های استکباری و دوم سربرآوردن قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی جدید است».

وی گفت: در گذشته آمریکا گاهی با فرستادن یک مأمور به ایران دولت جدید ایجاد می‌کرد و دست به کودتا می‌زد اما در ده سال اخیر ندیده‌ایم که آمریکا بتواند در کشوری دست به این کارها بزند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان به بیان چند مثال پرداخت و اظهار کرد: نمونه این تحولات اصل پیروزی انقلاب اسلامی و سپس ایستادگی و مقاومت در دوران دفاع مقدس علیرغم خواست دشمن بوده و نمونه دیگر عقب نشینی ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی و ارتش آمریکا از افغانستان است.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب ارتش سرخ اتحاد جماهیر شوروی و ارتش آمریکا به افغانستان حمله کردند اما در برابر مقاومت مردم مسلمان افغانستان شکست خوردند و مجبور به ترک این کشور شدند.

وی افزود: نمونه دیگر شکست اسرائیل و حامیانش در ایام مختلف در برابر جبهه مقاومت است زیر نقشه آمریکا، اروپا و انگلیس ساقط ساختن دولت سوریه و ضربه به جبهه مقاومت بود که ده سال در این جهت تلاش و سرمایه‌گذاری‌های کلانی داشتند اما نتوانستند موفق شوند و در مقابل جبهه مقاومت و نفوذ منطقه‌ای ایران اسلامی روز به روز تقویت شد که نشان دهنده تحولات جدید است و به تعبیر مقام معظم رهبری باید در این جهت هوشیار باشیم.

محامی بیان کرد: مقاومت فلسطین کار خود را شروع کرد و ایران اسلامی و مقام معظم رهبری از گذشته اعلام کرده بودند که هر چه بتوانیم جبهه مقاومت را یاری می‌کنیم و در گذشته در یاد سردار شهید قاسم سلیمانی فرمودند شهید سلیمانی توانست غزه را مسلح کند و فرمودند کرانه باختری هم باید مسلح شود و حزب‌الله لبنان هم تا جایی که توان داشته حمایت کرده است.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: حمایت از فلسطین و جبهه مقاومت باید حکیمانه و بر اساس حکمت باشد و کاری که ایران و حزب‌الله لبنان انجام داد کمک و مساعدت به مقاومت فلسطین اما بر اساس حکمت است چرا که استقلال آن‌ها باید حفظ شود و نشان داده شود که مقاومت فلسطین روی پای خود ایستاده چرا که آمریکا و اسرائیل سعی دارند اعلام کنند این افراد فلسطینی نیستند بلکه ایادی ایران و جاهای دیگر هستند و حکمت اقتضا می‌کند اجازه ندهیم که تبلیغات دشمن تحقق پیدا کند.

وی گفت: دشمن به دنبال این است که پای ایران و لبنان به این جنگ باز شود تا بتواند عقده‌های خود را بر سر این دولت‌ها خالی کند و ما باید هوشیار باشیم چرا که برخی از سر احساسات هنگام حمله آمریکا به صدام خواهان کمک به صدام و جنگ با آمریکا بودند اما حکمت مقام معظم رهبری مانع از این اقدام شد و ایران را از یک جنگ خانمان‌سوز نجات داد و یا در دوره قبلی طالبان عده‌ای برای درگیری با طالبان لشکر کشی کردند و باز مقام معظم رهبری با حکمت خود، جلوی این حرکت را گرفت و باید هوشیار باشیم و با احساسات با مسائل جهانی برخورد نکنیم و انتظارمان بر اساس حکمت باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دبیرکل حزب‌الله لبنان هم عنوان کرد که پرونده باز بوده و اگر نیاز باشد، ممکن هست کمک‌های بیشتری هم داشته باشیم که این اقدام بر اساس حکمت است و نباید دچار احساسات شویم چرا که متأسفانه برخی تحت تأثیر احساسات یا برخی اهداف دیگر شبهه ایجاد می‌کنند که چرا حزب‌الله لبنان کاری نکرده و این در حالی است که به گفته حزب‌الله لبنان، یک سوم قدرت نظامی اسرائیل در جنوب لبنان و شمال اسرائیل با حملات و درگیری آن‌ها مشغول شده‌اند و باید مشخص شود این نامادری‌هایی که مدعی مهربانی بیشتر از مادر هستند خودشان برای دفاع از فلسطین چه کرده‌اند و حتی برخی افراد هم گاهی به حمایت از اسرائیل و سرزنش جبهه مقاومت سخن گفته‌اند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *