امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

صنایع به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

خوزستان - ابتکارآنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به اجرای تنها ۱۰ کیلومتر از کمربند سبز شهر، گفت: بقیه بخش‌های کمربند سبز اهواز باید توسط دیگر دستگاه‌ها، صنایع، شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی ایجاد شود اما تاکنون کاری در این زمینه انجام نشده است.
کد خبر: 14629
زمان انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ بعد از ظهر -
27 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – علی شمسی با اشاره به اهمیت اجرای کمربند سبز اهواز اظهار کرد: کمربند سبز اهواز حدود ۷۲ کیلومتر طول دارد که اجرای حدود ۱۰ کیلومتر از آن بر عهده شهرداری اهواز است و شهرداری بیش از ۸۰ درصد وظیفه خود در این پروژه را انجام داده است.

وی افزود: در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز بخشی از کمربند سبز که بر اثر سیل سال ۹۸ از بین رفته بود را احیاء و مجددا درختان کهور را کشت کردیم. با آبیاری به موقع، درختان کهور کشت‌شده در این بخش قابل رویت هستند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: بقیه بخش‌های کمربند سبز اهواز باید توسط دیگر دستگاه‌ها، صنایع، شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی ایجاد شود اما تاکنون کاری در این زمینه انجام نشده است.

شمسی بیان کرد: معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با جدیت در حال پیگیری این موضوع است؛ برخی شرکت‌ها و صنایع برای اجرای تعهدات خود معارضانی داشتند که برنامه‌ریزی برای رفع معارضات در حال انجام است.

وی افزود: سازمان آب و برق موظف به تامین آب مورد نیاز آبیاری درختان است؛ مکاتبات در این خصوص با این سازمان انجام شده اما اتفاقی رخ نداده و تنها شهرداری اهواز به تعهد خود عمل کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: امیدواریم با حمایت‌های معاون امور عمرانی استانداری، دیگر دستگاه‌ها و شرکت‌ها پای کار بیایند و به تعهدات خود عمل کنند.

شمسی بیان کرد: اجرای کمربند سبز اهواز در افزایش سرانه فضای سبز شهروندان، جلوگیری از وقوع ریزگردها و بسته شدن شهر تاثیر بسزایی دارد تا شهر بیش از این توسعه پیدا نکند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *