امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

صادرات کفش ‌بهارستان‌ به آلمان، عراق، سوریه و پاکستان

بهارستان – ابتکارآنلاین: رئیس اتحادیه کیف و کفش شهرستان بهارستان به تولید ۳۱۵ هزار جفت کفش توسط تولیدکنندگان شهرستان اشاره کرد و گفت: محصولات درجه یک کفش از بهارستان به کشور آلمان، عراق، سوریه و پاکستان صادر می‌شود.
کد خبر: 14758
زمان انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰ بعد از ظهر -
39 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رحیم‌علی آقازاده با اشاره به تولید روزانه ۳۱۵ هزار جفت کفش در این شهرستان اظهار داشت: تولید کنندگان شهرستان بهارستان به همراه اسلامشهر رتبه نخست تولید کفش‌های ورزشی را بر عهده دارند.

وی به فعالیت واحدهای تولیدی و برند کفش در بهارستان اشاره کرد و افزود: محصولات درجه یک کفش از بهارستان به کشور آلمان، عراق، سوریه و پاکستان صادر و منجر ارز آوری برای کشور می‌شود.

رئیس اتحادیه کیف و کفش بهارستان در ادامه گفت: اگر تدابیری اندیشیده شود تا صادرکنندگان تحت حمایت دولت از طریق اتاق‌های بازرگانی با اطمینان خاطر کالای خود را به کشورهای هدف صادر کنند مشکلات نقدینگی و امنیت صادرات کمک شایانی به تولیدات کیف و کفش می‌کند.

آقازاده با اشاره به تعطیلی ۴۵ واحد تولیدی و توزیعی کیف و کفش تصریح کرد: بنگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک که توان رقابت با واحدهای بزرگ را در بهارستان نداشتند، تعطیل شدند و نبودن سرمایه در گردش بزرگ‌ترین عامل تعطیلی واحدهای تولیدی است.

وی با بیان اینکه مواد اولیه تولیدی‌های کیف و کفش با پیگیری‌های خوب تأمین می‌شود و کمبودی در این حوزه وجود ندارد گفت: ۹۵۰ واحد صنفی مجوزدار کیف و کفش تولیدی توزیعی و خدماتی در بهارستان فعالیت می‌کنند.

وی با انتقاد و معضلات از سوی بانک‌ها در ارائه تسهیلان تبصره ۱۸ و ۱۶ اضافه کرد: نقدینگی یکی از مشکلاتی است که واحدهای تولیدی با آن مواجه هستند که بانک‌ها در این زمینه همراه تولیدکنندگان نیستند و در ارائه تسهیلات کارشکنی می‌کنند.

رئیس اتحادیه تولید و توزیع کنندگان کیف و کفش بهارستان در پایان به نگاه ویژه فرمانداری به صنعت کیف و کفش اشاره و خاطرنشان کرد: موضوع تسهیلات از طریق بنیاد علوی در یک سال گذشته با وجود پیگیری‌های انجام شده گره‌خورده است و انتظار می‌رود مسئولین فرادستی به واحدهای تولیدی کیف و کفش و دیگر صنوف نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *