امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

عدم تعادل در توزیع نرمال جمعیت کشور مشکلات امنیتی ایجاد می کند

اسلامشهر- ابتکارآنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی مهاجرت بی‌رویه بدون توجه به زیرساخت‌ها را سبب عدم تعادل در توزیع نرمال جمعیت در کشور دانست و گفت: این امر سبب مشکلات امنیتی و زیست‌محیطی می‌شود.
کد خبر: 15433
زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵ بعد از ظهر -
29 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدباقر قالیباف پیش از ظهر جمعه در جلسه بررسی و نظارت پروژه‌های اسلامشهر که با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، معاونین و مدیران کل استانی گفت: در خصوص پروژه کمربندی شمالی اسلامشهر و رفع مشکلات با راه‌آهن در سفر رئیس‌جمهور تصمیم‌گیری شده است.

وی با بیان اینکه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهرداری اسلامشهر مکلف به رفع مشکل و تکمیل این پروژه هستند، گفت: اجرای پروژه کمربندی شمالی اسلامشهر از بار ترافیکی محور آیت‌الله سعیدی می‌کاهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی مشکلات پایتخت را مورد اشاره قرار داد و آن را حاصل ضعف در سیاست‌گذاری، مدیریت و نوع برنامه‌ریزی و عدم اولویت‌بندی ها دانست و گفت: نباید برای تکمیل پروژه‌ها نیازمند خزانه دولت باشیم، تردد یک‌میلیون مسافر از اسلامشهر بزرگترین سرمایه اقتصادی اسلامشهر است.

وی با بیان اینکه اسلامشهری‌ها قبل از دو سال آینده در میدان نماز سوار مترو می‌شوند، گفت: ۲۵۰ هزار نفر افزایش جمعیت در اسلامشهر طی پنج سال اخیر نیاز این شهرستان به زیرساخت را افزایش داده است و هزینه زیرساخت هر مترمربع ساختمان شهری هفت میلیون تومان است، نباید اجازه دهیم ۲۳ درصد جمعیت ما در یک درصد خاک در دشت ورامین و استان تهران اسکان یابند.

قالیباف مهاجرت بی‌رویه بدون توجه به زیرساخت‌ها را سبب عدم تعادل در توزیع نرمال جمعیت در کشور دانست و گفت: این امر سبب مشکلات امنیتی و زیست‌محیطی می‌شود.

وی سپس ظرفیت‌های فراوان اسلامشهر در حوزه صنعت و چرخه مالی را مورد اشاره قرار داد و گفت: برای تکمیل حوزه حمل‌ونقل در اسلامشهر می‌توان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد، اما در حوزه‌های معیشت، سلامت و آموزش‌وپرورش باید عملیاتی دیده و زیرساخت‌ها تکمیل شود که اگر زمان بگذرد قابل جبران نیست، در خصوص پروژه احداث بیمارستان ۴۰۲ تختخوابی اسلامشهر هم باید گفت، این بیمارستان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدوارم با تکمیل تجهیزات بخشی از بیمارستان تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات