امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
امام جمعه کرمان:

بسیجیان در حوادث اخیر جان خود را فدای مردم کردند

کرمان – ابتکارآنلاین: امام جمعه کرمان گفت: درحوادث اخیر دیدیم بسیجیان جان خود را فدای مردم کردند و با بصیرت عمیق جریان شناس و دشمن شناس خوبی بودند.
کد خبر: 5321
زمان انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸ بعد از ظهر -
168 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان در جمع نمازگزاران گفت:امیدورام تقوای الهی در تمام زوایای زندگی انسان ها وجود داشته باشد.

 

او افزود: باید توجه داشته باشیم اگر فردی می‌خواهد موفق شود و مسیر رضایت حق را طی کند باید توجه کند در ۳میدان مراقبت جدی داشته باشد.

 

امام جمعه کرمان اولین میدان را ایمان دانست و گفت: اخلاق میدان دوم است اخلاق مبتنی بر دین و آیات و روایات است و میدان سوم که خروجی دومیدان اول است عمل است که باید متناسب با اخلاق و رفتار باشد.

 

او تصریح کرد: جامعه ایمانی باید افراد در آن مراقب یکدیگر باشند و باید توصیه به صبر به مقاومت در مصیبت ها، مشکلات، گناهان، گرفتاری‌ها باشد و فقط توصیه به صبر فردی نیست و این صبر در جامعه دینی باید تبدیل به یک جریان عمومی شود.

 

نماینده ولی فقیه دراستان گفت:هرکس بر مبنای نیت خود حرکت می‌کند و معصومین فرمودند نیت از عمل بالاتر است، چون شاکله آدم را درخود قرار می‌دهد و نیت خوب رفتار و عمل خوب به دنبال دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی در ادامه خطبه‌های خود باتبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز نیروی دریایی ارتش و روز مجلس و سالروز شهادت مدرس افزود: مناسبی که در آن قرار داریم سالروز تشکیل بسیج مستضعفان است که هدف و نحوه شکل گیری آن مشخص است و ریشه در صدر اسلام دارد و در حکومت پیامبر ص) و حضرت علی و امام حسین (ع) است.

 

او افزود: بسیج تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و افتخار کشور مااست یکی از ویژگی‌های بسیج  رامکتب محوری عنوان کرد که دین را خوب می شناسد و دیانت را خوب میفهمد و تفکر بسیجی تفکر درخدمت دیانت است و قلبش در خدمت دین می‌تپد و در این مسیر دچار خطا نمی‌شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بابیان اینکه بسیج مطیع رهبری است گفت: بسیج طالب اجرایی شدن احکام اسلامی درهمه رده ها است و خودش در خط مقدم احکام نورانی اسلام را پیاده می‌کند.

 

او تصریح کرد: بسیج مردم محور است و از توده‌های مردم شکل گرفته است و تشکیل بسیج یعنی تشکیل قدرت مردم است و حلقه وصل مردم و نیرو‌های مسلح است.

 

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی درادامه افزود: عمل، نسخه واقعی بسیج است و اگر حرف از مردم می‌زند فدایی مردم است و درحوادث اخیر دیدیم بسیج جان خود را فدای مردم کرد و بصیرت عمیق دارد و جریان شناس و دشمن شناس خوبی است.

 

او گفت: بسیج فتنه شناس قوی است و فتنه‌های بعد از انقلاب را به خوبی شناسایی و آن‌ها را خنثی کرد و بسیج مراقب است که فتنه‌ای درکشور تبدیل به جریانی نشود و فتنه خاموش شود.

 

امام جمعه کرمان ادامه داد: بسیج فتنه ستیز و فتنه شناس و فتنه خاموش کن است و جنس لشکر بسیج جنس لشکر عاشورا و بدر است.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *